Немачка је освојила Светско првенство 2014

Ово је крај овог Светског првенства 2014. године, када су тимови излазили уздигнуте главе, други (укључујући Италију) са репом међу ногама.

Немачка је освојила пехар ових светских првенстава, након што је показала тим више него на врхунцу ове титуле и голмана, Нојера, који се показао као један од најбољих на целом турниру. Након невероватног резултата постигнутог против Бразил, четврти класификован и поражен у полуфиналу, 7-1, изабраници Јоацхима Лова могу пјевати побједу и славити. Последњи пут Немачка је подигла пехар 1990. године, против Аргентине. Ово им је четврта побједа на Свјетском првенству, након што су одиграли 8 финала.

Прво полувреме које је завршило 0-0, али у којем је Месси непрестано тражио врата за своју Аргентину, постигнут је гол (опет из Аргентине), али ван игре, и тијесан бијег захваљујући Боатенгу. Два минута надокнаде које су Чини се да Немачка постаје агресивнија, упркос већем поседу лопте.

У другом полувремену је било неколико добрих пропуштених прилика, како за Аргентину тако и за Немачку. Оба тима су, међутим, поделила одличан посед лопте, квалитетно формулисање и веома занимљиву игру, што је ову последњу утакмицу учинило игром која је оставила гледаоце подаље дах и то је отишло право у продужетак, који је видео два уморна тима који се чак и на крају првог од два полувремена завршавају ничим.
У другом продужетку Немачка је повела у 112. минуту захваљујући Гецеу, сјајном игром, као прави шампион. Утакмица која је изгледала бескрајно, али која је заиста показала две екипе које су показале зашто заслужују пролаз у финале.

Тако се завршава Светско првенство 2014. године, са тимом који је показао сву своју вештину, утакмицу по утакмицу. А Италија? Можемо се само надати да ће се она осветити 2018. године, у Русији.